Detal ma znaczenie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 18:55

Detal ma znaczenie

Styliści podkreślają, że to dodatki tworzą kreację. I to nie tylko biżuteria i akcesoria, ale także elementy wokół nas, mają znaczenie. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję ozdobioną dziełami ulubionych malarzy Polek, bo każdy detal ma znaczenie.

 

Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu „Podróże autostopem”, w którym maluje miasta z lotu ptaka. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Time”. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów.

Dwurnik, Olbiński, Nowosielski, a niedługo również Waldemar Świerzy i Alfred Lenica to artyści, których obrazy są motywami przedmiotów proponowanych przez markę DESA Modern. Wśród nich znajdują się: porcelanowe kubki, jedwabne chusty, etui czy notesy. O wyjątkowości kolekcji stanowią nie tylko luksusowe materiały i zaproszeni twórcy, lecz także limitowany nakład. Wybrane obrazy zostały naniesione na apaszki. Jedwabne dodatki zostały stworzone we włoskiej manufakturze. W zależności od ułożenia materiału, za każdym razem będą wyglądały inaczej, więc znany obraz wykorzystany w stylizacji zyskuje zupełnie inny charakter. Ważne jest też to, co wyjmujemy z torebki, co nas otacza. Nie każdy może wypić kawę w towarzystwie znanych dzieł Dwurnika czy notować w kajecie z „Percepcyjnym osądem” Olbińskiego. Swoje zamiłowanie do sztuki można podkreślić także detalem: praktyczną zawieszką na torebkę z „Madame Butterfly” Olbińskiego, zakładką do książki albo elegancką obudową do telefonu z „Zaproszeniem do cyrku” Nowosielskiego. To idealna propozycja na świąteczny prezent dla kobiet ceniących jakość i elegancję.

Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. Hanna Bakuła to oryginalna i nietuzinkowa malarka. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję ozdobioną detalami artystki. Do notesów, etui na iPhone'a dołączą wyjątkowe chusty oraz zegarki wyprodukowane w Polsce!

DESA Modern do współpracy zaprasza twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Hanna Bakuła, nazywana „Witkacym w spódnicy” jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich malarek. Charakterystyczne portrety malowane pastelami i akwarelą zyskały uznanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie to z rekomendacji Fundacji Guggenheima otrzymała stypendium IREX. W 1990 roku wróciła do Polski, ale wciąż dużą część roku spędza na artystycznych podróżach. Jej dorobek artystyczny zostanie przedstawiony w najnowszej kolekcji DESA Modern. Do oferty galerii zostały włączone reprodukcje jej prac. Wśród nich znajdą się inkografie powstałe na bazie akwarel i pasteli oraz kolaże ze znakami zodiaku. Wybrane obrazy artystki przeniesiono także na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów. Wśród nich znajdują się między innymi zabawne urocze notesy, oryginalne etui na iPhone'a, eleganckie, szyfonowe chusty oraz oryginalne zegarki z polskim mechanizmem.

Hanna Bakuła to artystka, która słynie z nieszablonowego oraz dość humorystycznego podejścia do sztuki. Jej dzieła często podkreślają satyryczne cechy przedstawianych osób czy przedmiotów. O wyjątkowości kompozycji stanowi także poruszana tematyka z pogranicza ezoteryki czy ukochany wątek kota. Te oryginalne reprodukcje obrazów wykonanych przy użyciu pasteli oraz akwareli pojawią się w najnowszej kolekcji marki DESA Modern. Kolejną propozycję stanowią kolaże znaków zodiaku z książki Bakuły „Poradnik astrologiczny. Jak zyskać przyjaciół. Jak stracić przyjaciół”, które w żartobliwy sposób odnoszą się do negatywnych cech charakteru poszczególnych znaków męskich i kobiecych, zarówno w artystycznej wizji malarskiej jak i opisie znaku, który jest dołączany do każdej inkografii. Wybrane motywy jak kolorowe koty, buty, symbole kobiecości autorstwa malarki stały się również motywami przedmiotów proponowanych przez DESA Modern.

DESA MODERN Gallery & Art Boutique

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 28 sierpnia 2017 19:04